• Brawa dla Klaudii

• Miło nam poinformować, że podczas powiatowych eliminacji XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego "Pegazik" nasza uczennica - Klaudia Bocian z kl. VII zajęła I miejsce, a tym samym będzie reprezentować szkołę na eliminacjach wojewódzkich. Na wielkie brawa zasługują też Angelika Moryson, która otrzymała wyróżnienie oraz Amelka Bernatowicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień pidżamy

• Mnóstwo dzieci przyszło dziś w pidżamach na sobie lub w siateczkach i szybciutko się przebrali. Wyjęli swoje kocyki, pluszaczki, przytulaczki i poduszeczki. Na pidżamki jak przystało założono szlafroczki . Ach jak było domowo, przyjaźnie i momentami sennie. Dzieciom podobał się ten nietypowy i wesoły dzień, który pozostanie w ich pamięci na dlugo.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Przypominamy, iż szkoła to nie tylko miejsce nauki ale również zabawy

• spotkania wigilijne

• W naszej szkole odbyły się spotkania wigilijne. Już od rana słychać było kolędy. Uczniowie pod opieką wychowawców zadbali o świąteczny wystrój sal. Piękne choinki, świąteczne wypieki i bożonarodzeniowe dekoracje wprowadziły wszystkich w cudowny przedświąteczny nastrój.

W klasach pojawiły się wigilijne stoły nakryte śnieżnobiałymi obrusami na których znalazł się opłatek i sianko. Uczniowie składali sobie życzenia i obdarowali się prezentami.

Wigilia klasowa to piękne spotkanie, które na długo zostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.

• Szkolne kolędowanie

• Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością, to także okazja do wspólnego kolędowania. Hol naszej szkoły został pięknie udekorowany choinkami, światełkami i ozdobami, aby czuć tę miłą atmosferę Świąt. Każda klasa zaśpiewała wybraną kolędę, do której się wcześniej przygotowywali. Kolędowanie zakończyło się wręczeniem upominków i złożeniem życzeń. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za przygotowanie kolędowania i oprawę muzyczną, a Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami za organizację i przebieg kolędowani.

• Przedświąteczna wizyta w krzeszowskim Domu Seniora

• W ten szczególny czas uczniowie ze szkolnego zespołu wolontariatu wraz z opiekunami udali się z przedświąteczną wizytą do mieszkańców krzeszowskiego Domu Seniora. Były życzenia i upominki, było wspólne kolędowanie i była radość spotkania. A ponieważ klimat świąteczny zbliża ludzi do siebie i sprzyja skracaniu dystansu międzypokoleniowego to z jednej wspolnie zaśpiewanej kolędy zrobiły się dwie, a potem trzy i cztery... miło było być razem a trudno rozstać się.

Naszym drogim Seniorom oraz pracownikom Domu Seniora raz jeszcze życzymy wszystkiego dobrego na Święta i na Nowy Rok.

• Loteria Mikołajkowa

• W tym roku mamy jubileusz. Już po raz 20, odbyła się w bibliotece szkolnej ,,Loteria Mikołajkowa” zorganizowana przez uczennice z Koła Miłośników Biblioteki. W losowaniu pluszaków, zabawek, gier i książeczek wzięli udział uczniowie z klas 1-6 oraz ,, Wiewiórki” z krzeszowskiego przedszkola.

Świąteczna sceneria i uśmiech zadowolonych dzieciaków sprawił, że już myślimy o zorganizowaniu następnej loterii, ale to będzie dopiero za rok …

• Książka od serca

• Liceum Ogólnokształcące w Kamiennej Górze zaprasza na kiermasz. Dochód ze sprzedaży książek zostanie przekazany fundacji Wrocławskiego Hospicjum.

Dziękujemy naszym szkolnym koordynatorom – uczniom klasy ósmej za pomoc we włączeniu się do akcji. Słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy tak szczodrze podzielili się swoimi książkami. Do zobaczenia na kiermaszu.

• Pierwsza pomoc

• Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale także w codziennych zdarzeniach. Nasi uczniowie dobrze o tym wiedzą. Dzisiaj w klasach trzecich gościł ratownik medyczny-pan Paweł Michalik. Dzieci uczyły się jak mogą udzielić pierwszej pomocy, gdyby zaszła taka potrzeba

• Do Hymnu

• Nasi uczniowie klas 4-8 wzięli udział w przesłuchaniu konkursowym: Do Hymnu. Uczniowie wykonali Hymn Państwowy oraz dwie pieśni hymniczne: Rotę i pieśń My, Pierwsza Brygada.

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs skierowany dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA.

• Spotkanie z przedstawicielami policji i zespołu kuratorów zawodowych

• Dnia 26 października odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji i zespołu kuratorów zawodowych z Kamiennej Góry. Prelekcja dotyczyła zapobieganiu agresji w szkole.Uczniowie klas IV - VIII zapoznali się z konsekwencjami za czyny i wykroczenia karalne dokonywane przez małoletnich na terenie szkoły i poza nią.

• Ślubowanie

• 20 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli ślubowanie w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów.

Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuli w naszej szkole.

• Porządki na cmentarzu

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły spotkali się na cmentarzu krzeszowskim w celu uporządkowania zaniedbanych i zapomnianych grobów. Przynieśli worki, rękawice i narzędzia ogrodnicze. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy wyrywaniu trawy i chwastów. Radością napawa fakt, że potraktowali ten czas na sprzątanie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach. Uczniom biorącym udział w pracach porządkowych dziękujemy za sumienność i zaangażowanie

• Spotkanie z panią Renatą Wierzbicką

• Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Renatę Wierzbicką, prezes hospicjum. Uczniowie klas 1-8 mogli posłuchać prelekcji na temat wałbrzyskiego hospicjum. Pani Renata uświadomiła nam, że warto zwrócić uwagę na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu swojej życiowej drogi i jak wspaniale jest móc pomagać innym, którzy naprawdę tego potrzebują.