• Ślubowanie

• 20 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły złożyli ślubowanie w obecności dyrekcji, rodziców, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów.

Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuli w naszej szkole.

• Porządki na cmentarzu

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie naszej szkoły spotkali się na cmentarzu krzeszowskim w celu uporządkowania zaniedbanych i zapomnianych grobów. Przynieśli worki, rękawice i narzędzia ogrodnicze. Wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy wyrywaniu trawy i chwastów. Radością napawa fakt, że potraktowali ten czas na sprzątanie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach. Uczniom biorącym udział w pracach porządkowych dziękujemy za sumienność i zaangażowanie

• Spotkanie z panią Renatą Wierzbicką

• Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Renatę Wierzbicką, prezes hospicjum. Uczniowie klas 1-8 mogli posłuchać prelekcji na temat wałbrzyskiego hospicjum. Pani Renata uświadomiła nam, że warto zwrócić uwagę na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu swojej życiowej drogi i jak wspaniale jest móc pomagać innym, którzy naprawdę tego potrzebują.

• Kiermasz ciast i tostów

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i tostów

Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na opłacenie wersji PREMIUM platformy edukacyjnej Eduelo. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu kiermaszu oraz tym co skusili się na zakup pysznych łakoci Koniecznie zobaczcie fotorelacje z tego wydarzenia!

• Zbiórka dla hospicjum

• „Zostań Aniołem

pomóż ukoić ból”.

Nasza Szkoła po raz kolejny włączyła się w zbiórkę charytatywną mającą na celu zebranie najpotrzebniejszych środków czystości dla Wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w naszą akcję.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 18 października w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mają okazję przedstawić swój program na szkolnej tablicy informacyjnej. Warto tam zajrzeć!

• Spotkanie z policjantem - bezpieczna droga do szkoły

• W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z vbezpieczeństwem dzieci. W związku z tym dzisiaj nasi uczniowie klas I- III spotkali się z przedstawicielami policji. Mieli oni okazję porozmawiać z nimi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Pan policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócił szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Natomiast rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Podczas spotkania dzieci w praktyczny sposób razem z Mrówką Pagaz i Panią policjantką uczyli się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.

Bardzo dziękujemy Mrówce Pagaz za piękne odblaski balony i słodkości.

Wszystkim naszym uczniom życzymy BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY.

• Dzień zabaw integracyjnych

• Za nami dzień pełen radości i dobrej zabawy. Dziękujemy Panu Krystianowi Baranowi- sołtysowi Lipienicy, za gościnne przyjęcie naszych uczniów na boisku. Uczniowie klas młodszych bawili się na Orliku.

• Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego - 4.09.2023

• Dojazd do szkoły

6.50- Kochanów

7.05 - Dobromyśl

7.10 - Gorzeszów

7.12 - Krzeszówek

7.25 - Jawiszów

7.35 - Czadrów

7.45 - Lipienica

Odjazdy:

10.00 - Czadrów

10.20 - Jawiszów, Lipienica

10.35 - Gorzeszów Kochanów

W tym dniu świetlica czynna do godziny 13.00

• Nagrody i sypendia dla najlepszych

• W przededniu zakończenia roku szkolnego wręczyliśmy uczniom nagrody za osiągnięcia w konkursach, stypendia sportowe oraz naukowe. Nazbierało się tego sporo. Gratulujemy Wam zapału i uzdolnień.

• Gala sportu

• Z radością i dumą informujemy, że nasi uczniowie we współzawodnictwie sportowym Szkół Podstawowych klas 7-8 Powiatu Kamiennogórskiego zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli III miejsce.

Dzisiaj na XX Powiatowym Spotkaniu Mistrzów Sportu Szkolnego, za wybitne osiągnięcia sportowe, nagrody otrzymała reprezentacja chłopców w składzie: Kacper Berdechowski, Tymon Czuba, Filip Homoncik, Karol Kluczyński, Szymon Książek, Szymon Mika, Gabriel Olszewski, Jan Pabis, Oliwier Woźniak, Bruno Zając, Damian Janor oraz Szymon Głowiński. Uczniowie zajęli drugie miejsce w finale dolnośląskim unihokeja chłopców. Opiekunem naszych sportowców jest Pan Paweł Szwaja.

Tytuły bardzo dobrego sportowca otrzymały nasze uczennice: Oliwia Dubiel, Patrycja Jakubowska, Zofia Kołodziej, Maja Migacz, Julia Mokrzycka, Barbara Popko, Martyna Sierek, Zuzanna Staś, Maria Wondołowska, Oliwia Wyrostek. Opiekunem dziewcząt jest Pani Krystyna Piotrowska.

Gratulujemy.