• Tekstowa podstrona

• ​​​​​Projekt "Dostępna szkoła".

Gmina Kamienna Góra pozyskała dofinansowanie w formie grantu w wysokości 1.337.178,44 zł na realizację Przedsięwzięcia pt. „Szkoła bez barier” w ramach projektu „Dostępna szkoła” z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

„Dostępna Szkoła” jest projektem innowacyjnym, realizowanym przez Fundację „Fundusz Współpracy” przy wsparciu ze strony Fundacji Instytutu Rozwoju Regionalnego, w ramach IV Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, Działanie 4.1 Innowacje społeczne, konkurs nr POWER.04.01.00 IZ.00 00 021/18.

Finansowanie grantu pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt zakłada wdrożenie Modelu Dostępnej Szkoły według określonych standardów dostępności architektonicznej, technicznej, edukacyjno-społecznej i organizacyjnej i jest odpowiedzią na rzeczywiste problemy i możliwości szkół w zakresie wyrównania szans edukacyjnych uczniów z niepełnosprawnościami, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Beneficjentami grantu są dwie szkoły z terenu Gminy Kamienna Góra :

Szkoła Podstawowa w Krzeszowie oraz Zespół Szkół w Pisarzowicach.

Dzięki pozyskanym środkom w placówkach oświatowych przeprowadzone zostaną prace remontowe i inwestycyjne poprawiające dostępność osób z niepełnosprawnościami. Placówki zostaną doposażone w odpowiedni specjalistyczny sprzęt, pomoce dydaktyczne oraz meble, spełniające kryteria Modelu Dostępnej Szkoły. W projekcie zaplanowano studia podyplomowe dla kadry pedagogicznej oraz bogaty pakiet szkoleń i warsztatów dla całego personelu szkoły, w tym pracowników administracji i obsługi.

Termin realizacji projektu: 25.04.2022 r. -30.08.2023 r.