• Konkurs językowo - plastyczny

• Udało się!

Konkurs językowo - plastyczny „Warto pojechać do Anglii i do Niemiec” rozstrzygnięty.

Pracę są na medal. Zobaczcie sami.

Uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy sukcesów.

• Uczymy się przez zabawę

• W tym tygodniu uczniowie klas czwartych utrwalali działania związane z polskim systemem monetarnym. Odwiedzili szkolny automat, by poznać nazwy i ceny produktów.

• Światowy Dzień Życzliwości

• 21 listopada uczniowie klas I - VIII przyłączyli się do świętowania Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, dnia dobrych uczynków i pozytwnych emocji.

• Światowy Dzień Walki z Cukrzycą

• 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.

Cukrzyca jest chorobą współczesnego świata. Na Cukrzycę typu 2 chorują osoby dorosłe, na cukrzycę typu 1 dzieci i młodzież.

Ct1 jest chorobą przewlekłą i śmiertelną. Nie można na nią zachorować jedząc słodycze, jest to choroba autoimmunologiczna.

W walce z nią pomaga zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.

Uczniowie klas 8 postanowili sprawdzić, ile cukru zawierają ich ulubione artykuły spożywcze. Wykorzystali swoje umiejętności matematyczne i układali odpowiednie proporcje. Znajomość odczytywania wartości odżywczych na opakowaniach słodyczy okazała się niezbędna.

• Prośba o wsparcie

• Drodzy rodzice, uczniowie i nauczyciele.

Zapraszamy Was do włączenia się w pomoc dla Domu Dziecka Catharina z Nowego Siodła.

Dom Dziecka będzie wdzięczny za środki higieny osobistej oraz chemię gospodarczą.

Artykuły zbieramy w sali 209.

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie.

Zespół Wolontariuszy

• II miejsce

• Po wczorajszych zawodach powiatowych w piłce koszykowej nasze dziewczęta ponownie stanęły na podium. Gratulujemy II miejsca.  Jesteśmy z Was dumni.

• Wycieczka szkolna do Wrocławia - 16.11.2022 r.

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas starszych mogli uczestniczyć w wycieczce szkonej do Wrocławia. Zwiedziliśmy rynek i podziwialiśmy Panoramę Racławicką. Nie obyło się również bez odwiedzenia restauracji McDonald's.

• Dobra passa naszych sportowców.

• Po zaciętej grze, nasi chłopcy wywalczyli II miejsce w zawodach wojewódzkich w unihokeju.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej W Piłce Koszykowej zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli I miejsce.

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI ZAPROSZENIE

• Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i mieszkańców Krzeszowa na apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się w środę, 9.11.2022r. o godz. 11.00 w Centrum Biblioteczno Kulturalnym w Krzeszowie

Uczniowie klas VI z wychowawcami

PS. Pamiętajcie o stroju galowym oraz atrybutach związanych z dniem niepodległości: flagach, kotylionach, kokardach, szalikach…