• Spotkanie z policjantem - bezpieczna droga do szkoły

• W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z vbezpieczeństwem dzieci. W związku z tym dzisiaj nasi uczniowie klas I- III spotkali się z przedstawicielami policji. Mieli oni okazję porozmawiać z nimi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Pan policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Zwrócił szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych. Natomiast rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Podczas spotkania dzieci w praktyczny sposób razem z Mrówką Pagaz i Panią policjantką uczyli się bezpiecznego przejścia przez jezdnię po pasach. Spotkanie z policjantem jest dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole co roku i przynoszą dobre efekty. Wierzymy, że i w tym roku wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w codziennej drodze do szkoły.

Bardzo dziękujemy Mrówce Pagaz za piękne odblaski balony i słodkości.

Wszystkim naszym uczniom życzymy BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY.

• Dzień zabaw integracyjnych

• Za nami dzień pełen radości i dobrej zabawy. Dziękujemy Panu Krystianowi Baranowi- sołtysowi Lipienicy, za gościnne przyjęcie naszych uczniów na boisku. Uczniowie klas młodszych bawili się na Orliku.

• Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego - 4.09.2023

• Dojazd do szkoły