• Laboratoria Przyszłości

          • Laboratoria Przyszłości to program edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym celem tego programu jest stworzenie szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów, a przede wszystkim na odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

             

            W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 76 800,00 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży.  Laboratoria Przyszłości mają wzmocnić i uatrakcyjnić proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności. 

            Za przyznane środki nasza szkoła zakupiła m.in.: drukarkę 3D wraz z akcesoriami, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, lutownice- stację lutowniczą, kamery  cyfrowe wraz z akcesoriami, statywy z akcesoriami, mikrofony kierunkowe z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami oraz inny niezbędny sprzęt do zajęć z techniki

          • Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

          • Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

            Formularz zgłoszeniowy

            Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

            Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

            W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

            Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny! 

            Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniowy

             

            Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

            Plac Powstańców Warszawy 1

            50-153 Wrocław

          • LOGO Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa - konkurs

          • REGULAMIN KONKURSU

            na LOGO Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa

            konkurs realizowany w ramach Kampanii Społecznej w Gminie Kamienna Góra

            V Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa

            1. Organizator:

            Gmina Kamienna Góra

            2. Cel: opracowanie Logo Kampanii Młdzieżowego Forum Bezpieczeństwa.

            3. Czas trwania konkursu: 01.12.2021 r. - 18.03.2022 r.

            4. Zasady uczestnictwa:

            • Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych w Krzeszowie, Pisarzowicach, Ptaszkowie i Szarocinie.

            • Praca może mieć dowolne wymiary.

            • Praca może być wykonana indywidualnie lub w kilkuosobowym zespole – przy użyciu dowolnej formy plastycznej (w tym przypadku planowana nagroda zostanie rozdzielona pomiędzy wszystkich autorów pracy).

            • Praca powinna być opisana następująco: imię i nazwisko autora/imiona i nazwiska autorów, klasa, szkoła.

            • Praca zgłoszona na konkurs pozostaje własnością organizatorów.

            • Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego reprodukowania i publikowania prac w celach edukacyjnych i popularyzatorskich.

            • Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego Regulaminu.

            • Prace powinny być dostarczone osobiście do przedstawicieli szkół uczestniczących w Kampanii do dnia 18.03.2022 r.

            5. Prace oceniać będzie jury składające się z przedstawicieli Organizatora oraz z przedstawicieli szkół uczestniczących w Kampanii.

            6. Ocenie podlegać będzie wartość merytoryczna pracy oraz strona plastyczna pracy.

            7. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w czasie imprezy finalizującej V Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa.

            8. Zwycięska praca zostanie wykorzystana jako LOGO Kampanii.

            9. Wszystkie prace zostaną wyeksponowane na imprezie finalizującej

            ​​​​​​​V Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa.

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Celem programu jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń w życiu codziennym - na drodze, w domu, w szkole, w internecie i w relacjach z rówieśnikami.

            Pedagog szkolny p. Marzena Bednarz - koordynator programu rozpoczęła już pierwsze zajęcia w klasach pierwszych. Czekamy na kolejne ciekawe zajęcia, które pozwolą dzieciom z klas I dbać o własne bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

            BEZPIECZEŃSTWO DZIECI JEST NAJWAŻNIEJSZE. DBAJMY O NIE WSPÓLNIE :-)

          • Zdrowe nawyki żywieniowe

          • W piątek 1 października 2021 roku pedagog szkolny wspólnie z pielęgniarką szkolną rozpoczęli cykl spotkań dla klas 0-VIII na temat: "Zdrowe nawyki żywieniowe oraz wpływ odżywiania na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka". Spotkania mają na celu przypomnienie uczniom jak ważne jest spożywanie drugiego śniadania w szkole. Co powinno znaleźć się w śniadaniówce, a czego należy unikać.

            Pamiętajmy!

            Drugie śniadanie dostarcza organizmowi potrzebną energię i składniki pokarmowe, wpływa na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, poprawia samopoczucie, wydolność organizmu i siłę :-)

          • Złoty grosik

          • Szanowni rodzice, drodzy uczniowie

            Uwaga, uwaga !

            Ruszyła akcja „Złoty grosik”.

            Do końca kwietnia 2022 roku wszystkie dzieci kl. 0-III i IV - VIII zbierają

            złote grosiki o nominałach:

            1gr, 2gr, 5,gr.

            Na zwycięzców czekają nagrody niespodzianki!!!

          • Bezpieczna droga do szkoły

          • Nowa galeria Bezpieczna droga do szkoły została dodana do albumu fotograficznego

            Bezpieczna droga do szkoły

            Bezpieczna droga do szkoły” – spotkanie z policjantem i Mrówką Pagaz

            W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W związku z tym w dniu dzisiejszym tj. 14.09.2021r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla klas 0– III z inspektorem ds. nieletnich Panią Martą Nieć-Wierzbicką z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Mrówką Pagaz z Krzeszowa. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.

            Pani policjantka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza, prawidłowego przekraczania jezdni, zachowania w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Podkreśliła także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. Przypomniała również dzieciom i uczniom o zakładaniu kasków na głowę podczas jazdy rowerem i hulajnogą. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Natomiast rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach.

            Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Po przeprowadzonych pogadankach profilaktycznych w klasach 0-III Pani policjantka i Mrówka Pagaz zaprosili wszystkie dzieci do bezpiecznego przejścia przez pasy. Wszyscy wykazali się dobrą znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię, jak również znaków drogowych. W nagrodę za aktywny udział w spotkaniu dzieci i uczniowie klasy 0-III otrzymali od Mrówki Pagaz piękne opaski odblaskowe, balony, plany lekcji i słodkie upominki.

            Takie spotkania w naszej szkole odbywają się od wielu lat i przynoszą wymierne efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem wiedza teoretyczna, jaką mieli okazję sobie przypomnieć, znajdzie zastosowanie w praktyce.

             

            Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły” adresowana jest także do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci nie zawsze przestrzegają zasad i przepisów ruchu drogowego.

            Apelujemy więc:
            • Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
            • Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
            • Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

            Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

            Jeszcze raz składamy wielkie podziękowania Pani inspektor Marcie Nieć-Wierzbickiej, Mrówce Pagaz, Pani kierownik Edycie Gumulak wraz z przedstawicielem firmy.

             

            Pedagog szkolny Marzena Bednarz

  • Galeria zdjęć

      brak danych