• Micro City Kids

• Kolejny raz na naszym przyszkolnym parkingu stanęło Micro City Kids. Tym razem lekcji przedsiębiorczości uczyli się najmłodsi uczniowie gminnych szkół.

• Bezpieczne wakacje

• 13.06.2023r. gościliśmy przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji. Mł. asp. Elwira Hajduga przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, uwrażliwiła uczniów na niebezpieczeństwa czyhające w trakcie beztroskiego wypoczynku, a także niebezpieczeństwa podczas przechodzenia przez pasy czy podczas jazdy rowerem, jak i przestrzegała przed niebezpiecznymi zachowaniami osób dorosłych, które mogą wyrządzić krzywdę dzieciom. Na koniec uczniowie otrzymali ulotki dotyczące bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnego wypoczynku. Dziękujemy za cenne wskazówki.

Wszystkim naszym uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

• Wczoraj obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Było wesoło, kolorowo i tanecznie.

Nie obyło się bez zabaw, konkursów i tańców ….

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tego ważnego dnia.

• Rajd szkolny

• 29 maja 2023 r. po raz 17-ty wyruszyliśmy na Szkolny Rajd dla upamiętnienia Wielkiego Autorytetu i Wychowawcy św. Jana Pawła II.

Było to wyjątkowe doświadczenie dla nas wszystkich. Uświadomiliśmy sobie jak Papież był blisko ludzi młodych, słuchał ich, udzielał im rad i zachęcał do wiary. Wielu wzruszeń dostarczyło nam kazanie ks. Łukasza.

A to głos uczestników, uczennic z klas VI: „Bardzo nam się podobało, było zabawnie, miło, bardzo dobrze się bawiłyśmy. Czas bardzo szybko zleciał. Zanim się obejrzałyśmy, już trzeba było wracać. Z chęcią poszłybyśmy jeszcze raz.”

To był wspaniały dzień!!

Na pytanie „Co nam się nie podobało?" padła tylko jedna odpowiedź: „To chyba tylko to, że było za krótko”.

• Wycieczka do gospodarstwa ekogicznego i serowarni Wańczykówka

• Ile potrzeba litrów mleka żeby wyprodukować kilogram sera?... Co się dzieje z mlekiem podgrzanym w temperaturze 140°C?... Jak smakuje świeża maślanka i czy smaczniejszy jest jogurt w wersji wytrawnej czy na słodko?... Wiecie??? Trzeciaki już wiedzą a wszystko dzięki wizycie w gościnnych progach gospodarstwa ekogicznego i serowarni Wańczykówka. Było smacznie, było miło, było cudnie! Za gościnę i warsztaty pani Lucyni i Panu Sylwestrowi dziękujemy.

• Dzień Mamy

• Trzecioklasiści wraz dziećmi z kółka muzycznego zaprezentowali na scenie CBK Gminy Kamienna Góra program artystyczny dedykowany właśnie mamom.  Przyłączamy się do życzeń.

• ,,Smerfy są wśród nas”

• Uczniowie z Koła Miłośników Biblioteki zaprezentowali, w ramach ,,Teatrzyku Malucha” bajkę pt. ,,Smerfy są wśród nas”. Wspólnie z nauczycielem-bibliotekarzem przygotowali stroje, a także scenografię. Na przedstawienie zostały zaproszone dzieci z klas młodszych i krzeszowskiego przedszkola. Pogodny teatrzyk, pełen zabawnych scenek spodobał się zaproszonym dzieciom i nauczycielom.

• Nasi uczniowie w Biskupinie

• Wracamy. Dzisiaj zobaczyliśmy osadę archeologiczną w Biskupinie. Przejażdżka kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji sprawiła nam wielką frajdę. Na koniec pierwsza stolica Polski- Gniezno i katedra. Musicie to zobaczyć!

• Wycieczka do Poznania

• Drugi dzień naszej wycieczki. Odwiedziliśmy dom Mikołaja Kopernika, obserwatorium astromiczne i starówkę Torunia wpisaną na listę UNESCO. Na warsztatach piernikowych nauczyliśmy się pięć pierniki i może nawet kilka dowieziemy do domu!

• Klasy ósme na wycieczce

• W piątek nasi Ósmoklasiści, tak dla relaksu, przed egzaminem - pojechali do ... Zatoru - Parku Rozrywki - Energyandii

Był to czas pełen niesamowitych wrażeń.

• "Bezpieczny Dolnoślązak"

• Dziś gościliśmy Ratowników Medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Kamiennej Górze, którzy w ramach programu "Bezpieczny Dolnoślązak" przekazali nam wiedzę na temat ratowania życia i zdrowia.  Mogliśmy również zobaczyć jak wygląda karetka oraz w jaki sprzęt jest wyposażona.

• Złoty grosik

• Kochani uczniowie

Serdecznie zapraszamy Was do zbiórki złotych grosików.

To już ostatnie dni...

Dla największych zbieraczy ze szkoły przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

• Koncert na zakończenie rekolekcji.

• „Wielki Post, Wielki Post… budujemy nowy most …” udzielił nam się entuzjazm i radość, którą podzielił się z nami ks. Jakub Bartczak. Dziękujemy za koncert, ks. Jakub przyjechał na spotkanie z dziećmi i młodzieżą w odpowiedzi na zaproszenie ks. proboszcza M. Kopko.

• Paczka Kulturowa

• La Parra - miasteczko w Hiszpanii, w rejonie Estremadura, w prowincji Badajoz. W La Parra jest szkoła z niesamowitymi nauczycielami i uczniami, z którymi stworzyliśmy projekt ,,Paczka Kulturowa". Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś ciekawego o mieszkańcach Hiszpanii to zapraszamy was na wystawę w pracowni językowe.