• Słowa Mają Moc!

• Słowa Mają Moc! - gdy zdamy sobie z tego sprawę, to zobaczymy jak wielki wpływ mają one na nasze życie. Słowa, zarówno te wypowiedziane jak i te napisane, niosą ze sobą energię. To od nas zależy czy będzie ona pozytywna czy negatywna. Każde słowo to przekaz, który trafia do kogoś i do nas samych. Słowa mogą wywołać uśmiech lub łzy. Bardzo ważne jest więc by jak najczęściej mówić do siebie czule i wspierająco Dlatego w tym tygodniu przeprowadziliśmy akcję pod nazwą ,,Słowa Mają Moc" Uczniowie wszystkich klas 4-8 tworzyli przez kilka dni pięknie udekorowane serca na których napisali to co chcieliby powiedzieć innym oraz to co chcieliby sami usłyszeć Na serduszkach uczniowie pisali w języku angielskim i niemieckim pod okiem nauczycieli języków obcych. Pod koniec tygodnia uczniowie (i nie tylko) losowali serduszka napisane przez innych. Zobaczcie sami!

• Spotkanie z przewodnikiem turystyki górskiej

• Wczoraj, w ramach szkolnego projektu "Moja wiedza - nasze bezpieczeństwo" realizowanego w zakresie programu Bezpieczny Dolnoślązak uczniowie klas 1-3 mieli spotkanie z przewodnikiem turystyki górskiej na temat bezpieczeństwa w górach i na szlakach. Poznali m.in.: zasady organizacji wyjść w góry, zasady bezpieczeństwa, numery alarmowe oraz sygnały wzywające pomoc

• Nowości w naszej szkole

• Dzięki zaangażowaniu sponsorów i rodziców uczniów klas pierwszych, następny korytarz pięknieje w oczach. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Karoliny Homoncik, która kolejny już raz poświęciła swój czas dzieląc się z nami niezwykłym plastycznym talentem. Dziękujemy również Pani Aleksandrze Robaszkiewicz, Eligiuszowi Gajdosz, Rafałowi Stanek i wychowawczyniom klas pierwszych za współpracę w tworzeniu przyjaznego miejsca dla dzieci. Po feriach kolejna niespodzianka. Do zobaczenia:)

• Bezpieczeństwo spędzania czasu wolnego

• Po raz kolejny przy wsparciu przedstawicieli KPP w Kamiennej Górze, uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii zimowych. Dziękujemy Paniom Elwirze Hajdudze oraz Katarzynie Trzepak- Balickiej za rzeczowe i ciekawe prelekcje.

• Bezpieczne ferie

• Śpiewająco i tanecznie uczniowie klas drugich przypomnieli swoim koleżankom i kolegom oraz zaproszonym przedszkolakom zasady bezpiecznego korzystania z uroków zimy

• Moja wiedza - nasze bezpieczeństwo

• We wtorek uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w kolejnym ze spotkań organizowanych w ramach realizowanego w szkole projektu "Moja wiedza - nasze bezpieczeństwo". Tym razem udali się do Jeleniej Góry do Stacji Centralnej GOPR, by tam zapoznać się z zasadami bezpiecznego poruszania się po górach. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia sprzętu i wyposażenia jakie posiadają ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR.