Życzenia
Informacja dyrektora szkoły w sprawie przejścia w tryb nauki zdalnej klas I - III.
Dyrektor szkoły informuje, że na mocy 2a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, za zgodą organu prowadzącego oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kamiennej Górze w terminie od 08.03.2021 do 12.03.2021 oddziały przedszkolne oraz klasy I- III przechodzą w tryb nauki zdalnej.
Decyzja została podyktowana troskę o bezpieczeństwo dzieci i pracowników.Treść zarządzenia znajduje się w zakładce: Uczniowie i rodzice, Informacje szkolne, Nauczanie zdalne.
Lista kandydatów przyjętych do przedszkola
W zakładce PRZEDSZKOLE dostępne są listy kandydatów przyjętych i nieprzyjetych do przedszkola.
DZIEŃ KOBIET
W dzisiejszym dniu dla Was - Kobiet (bez względu na wiek) życzymy wszystkiego, co najlepsze. Niech każdego dnia na Waszych twarzach gości uśmiech.
Rekrutacja do klasy 1
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzeszowie
informuje, że zapisy do klasy 1
na rok szkolny 2021/2022
odbędą się w dniach od 01.03.2021 r. do 23.04.2021 r.
Wnioski i niezbędne dokumenty można pobrać w sekretariacie
w godz. od 8.00 do 15.00 oraz ze strony internetowej szkoły:
www.szkolawkrzeszowie.edupage.org
Do wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie dziecka do legitymacji szkolnej
o wymiarach: 30mm x 42mm (dla dziecka dojeżdżającego 2 zdjęcia)
Wniosek o przyjęcie ucznia do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Krzeszowie na rok szkolny 2021/2022
Przyjęcia do oddziałów przedszkolnych
Listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/2022:
Rekrutacja
IV Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa
27 listopada 2020 r. odbyło się zakończenie IV Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa. Wspólnie obejrzeliśmy finał Kampanii Społecznej realizowanej przez Gminę Kamienna Góra przy współpracy wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Tematem tegorocznej kampanii był Świadek przemocy. Kampania realizowana była w kilku etapach. Pierwszy obejmował cykl działań informacyjno - edukacyjnych dla uczniów, przeprowadzenie diagnozy tematycznej wśród uczniów i ich rodziców, sondaż uliczny oraz konkursy. W II etapie odbyły się warsztaty dla wytypowanych przez szkoły uczniów. Część trzecia to zakończenie kampanii. W ramach MFB odbyły się trzy konkursy dla uczniów.
Pierwszy – to konkurs na hasło tematyczne. Wyróżnienie otrzymał uczeń klasy VII a Marcin Klimczak.
Drugim konkursem był konkurs na plakat. Wyróżnienia zdobyły uczennice: Wiktoria Blaszaniak z klasy VIII b, Agata Pawłowska i Wiktoria Sawicka absolwentki naszej szkoły.
Ostatnim konkursem w ramach tegorocznego Forum był konkurs na baner, który wykonali uczennice kl. VIII b.
03 marca w ramach kampanii uczniowie uczestniczyli w warsztatach, które odbyły się w CBK w Pisarzowicach. Młodzież pracowała metodą metaplanu, opracowując temat przewodni, którym jest: ŚWIADEK PRZEMOCY. Podczas wspólnej pracy uczniowie mogli wymieniać się doświadczeniami i opiniami. Na koniec każda z grup miała możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy. Przemówienia na temat świadka przemocy przygotowali Alicja Książek i Cyprian Bortnowski.
Nad realizacją wszystkich działań czuwała pani pedagog Marzena Bednarz.
Zakończenie Kampanii ze względu na pandemię odbyło się formie zdalnej. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, uczestnicy warsztatów również bony na pizze. IV Młodzieżowe Forum Bezpieczeństwa poprowadzili w formie zdalnej: Alicja Książek i Maksymilian Staś.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :)
https://www.youtube.com/watch?v=RTj0vax1Shc&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=j_fryek_vH4&feature=youtu.be
ZDALNA SZKOŁA
WSPARCIE PEDAGOGA SZKOLNEGO
DRODZY UCZNIOWIE,
Mija kolejny tydzień nauki zdalnej. Pozostajecie w domu, nie chodzicie do szkoły, ale przecież uczestniczycie w lekcjach on line, odrabiacie zadania domowe, samodzielnie przy wsparciu nauczycieli zdobywacie nową wiedzę i nabywacie umiejętność samodzielnej pracy.
Wiecie z pewnością o tym, że w nauce nie chodzi o to, ile się uczymy, ale jak to robimy. Każdy z Was chciałby zdobywać wiedzę w sposób skuteczny, a na dodatek dobrze ją zapamiętywać. Zastanawiacie się, Jak skutecznie uczyć się w domu?
Proponuję Wam opracowanie planu dnia, który pozwoli przetrwać ten szczególny czas, poukładać po kolei wasze aktywności, które wykonujecie codziennie.
Polecam stworzenie harmonogramu, który obejmie zarówno czas na naukę, zabawę, kontakt telefoniczny z przyjaciółmi, rozwijanie pasji, zainteresowań, a także czas bez „technologii”, komputera czy telefonu. Warto włączyć do tego planu jakąś ulubioną grę planszową, spędzanie czasu z rodzicami, rodzeństwem, wspólne rozmowy, wspólne przyrządzanie posiłków czy też wspólny spacer.
Może warto taki plan dnia przygotować wspólnie z rodzicami. Zachęcam Was do takiego działania. Liczę na Waszą kreatywność i pomysłowość.
Obecna sytuacja dotknęła nas wszystkich i spowodowała wiele zmian, do których wszyscy próbują się przyzwyczaić. Jest to normalne, że mamy trudności z zaakceptowaniem tych zmian, że odczuwamy teraz różne emocje. Możemy odczuwać strach czy smutek, możemy czuć się zagubieni, ale też możemy się śmiać i odczuwać radość, gdyż wciąż dzieje się wokół nas wiele dobrych rzeczy.
Z pewnością nie spodziewaliście się, że tak będziecie teraz spędzać czas, nie myśleliście, że będziecie musieli poprzekładać spotkania z przyjaciółmi, odłożyć przyjęcia urodzinowe, wyjścia do kina. Pamiętajcie, że zostając w domu, odgrywacie również bardzo ważną rolę i pomagacie wszystkim, którzy aktywnie pracują, żeby sytuacja wróciła do normalności oraz tym, którzy świadczą podstawowe usługi warunkujące dzisiejsze funkcjonowanie.
Wiele zmieniło się, ale chcę Was zapewnić, że tak jak wcześniej drzwi do mojego gabinetu są dla Was otwarte, teraz w formie on line.
Nie ukrywam, że brakuje mi wspólnych spotkań z Wami i rozmów. Zachęcam Was do kontaktu ze mną w różnych sprawach nie tylko dotyczących obecnej sytuacji, problemów, z którymi się mierzycie ale także radości, które przeżywacie.
Możecie do mnie pisać na adres mailowy pedagogkrzeszow@gmail.com oraz za pośrednictwem dziennika. Zapewniam Was, że odpowiem na każdego maila.
Marzena Bednarz (pedagog szkolny)
Koronawirus- przewodnik dla dzieci
Pozytywne wzmocnienia :)
Dzieci znowu są w domach. Koronawirus szaleje. Edukacja trwa nadal, bo rozwoju człowieka nic nie jest w stanie zatrzymać. Ale człowiek, aby się rozwijać, potrzebuje pozytywnych wzmocnień. Dlatego za dr A. Kloskowską (Głos Pedagogiczny) podejmijmy następujące kroki:
Filtrujmy docierające do młodych ludzi informacje. Minimalizujmy ich ilość, wybierajmy tylko te, które są dla dziecka istotne i dotyczą bezpośrednio jego osoby. Umysł dziecka jest bardzo plastyczny i nie przepracuje wszystkiego świadomie, czego konsekwencją mogą być nieuzasadnione lęki.
Nie bagatelizujmy strachu, gdyż jest on odpowiedzią na konkretną sytuację i jest możliwy do przepracowania i opanowania. Natomiast, jeśli pojawi się lęk, będzie nam znacznie trudniej go opanować.
Jeśli dziecko tego potrzebuje, rozmawiajmy o śmierci i cierpieniu. To nie są tematy tabu, zwłaszcza teraz, gdy tyle mówi się o tym w mediach. Śmierć przedstawiajmy jako coś, co czeka nas wszystkich, a nie jako coś budzącego strach. Zastanawiajmy się, co każdy z nas może zrobić, by żyć jak najdłużej w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, jak możemy dbać o zdrowie, jak się odżywiać, jaki uprawiać sport, jak dbać o higienę.
Doceniajmy nasze dzieci, dając im konstruktywną informację zwrotną na temat tego, co robią, i pamiętajmy, że ma ona moc tylko wówczas, gdy dostrzegamy więcej dobrego, niż wskazujemy to, co trzeba poprawić.
Dajmy młodym ludziom przestrzeń do oddychania, czyli realizowania pasji, zainteresowań, wspólnie spędzanego czasu z rodzeństwem, nie gońmy za liczbą wykonanych zadań.
Obserwujmy nasze dzieci, by nie zgubiły się w chaosie i ciągłych zmianach, by czuły się bezpiecznie i wiedziały, że zawsze mogą na nas liczyć.
Pamiętajmy, by codziennie karmić siebie i innych dobrym słowem i optymizmem. Zbadano, że podczas, gdy ostrzeżenia i groźby zmniejszają u ludzi poczucie kontroli, podkreślenie tego, co trzeba zrobić, żeby otrzymać nagrodę, zwiększa je. Dlatego zamiast mówić: „Jak nie będziesz mył rąk, to zachorujesz”, mówmy: „Myj ręce, a będziesz zdrowy”.
Teraz, szczególnie w dobie ciągle szalejącego koronawirusa, nam dorosłym trzeba być razem i wspólnie stawiać czoła wyzwaniom dnia codziennego. Dbajmy o dobro naszych dzieci.
11LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Bezpieczna droga do szkoły-pogadanka z dziećmi.
- 4
Rozpoczął się nowy rok szkolny. To właśnie czas, żeby policjanci uczestniczyli w edukacyjnych spotkaniach z dziećmi i przypominali o zasadach związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.Bezpieczna droga do szkoły to pogadanka, która przeprowadzona została dzisiaj przez naszą inspektor d/s nieletnich p. Martę Nieć.Pani inspektor przypomniała dzieciom, jak należy zachować się w drodze do szkoły i ze szkoły, jak postępować na pasach, kiedy możemy je przekraczać, przy jakim świetle. Ponadto zwróciła uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz przedstawiła wskazówki jak bezpiecznie spędzić czas w szkole i w domu.Tego typu spotkania profilaktyczne są jednym z narzędzi zmierzających do poprawy bezpieczniej drogi dzieci i młodzieży do szkół.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Drodzy Uczniowie,
Po bardzo długiej przerwie rozpoczynamy nowy rok szkolny. Spotykamy się o godz. 9:00 w szkole. W Waszych salach będą czekać wychowawcy. Pamiętajcie o maseczkach i dezynfekcji dłoni po wejściu do szkoły. Uczniowie klas I-III wchodzą do szkoły od strony parkingu, klas IV-VI – głównym wejściem (od strony placu zabaw), natomiast klas VII- VIII od strony Orlika.
Dla mieszkańców Krzeszowa i osób, które przyjadą we własnym zakresie, o godz. 8:00 odbędzie się msza św. w bazylice.
Prosimy, aby rodzice, którzy nie uczestniczyli w zebraniach klasowych, pilnie dostarczyli wychowawcom lub na adres szkoły: pspwkrzeszowie@op.pl wymagane oświadczenia. Dokumenty należy pobrać ze strony: www.szkolawkrzeszowie.edupage.org w zakładce "organizacja roku szkolnego 2020/2021" ,
Kurs szkolnego autobusu:
Przyjazdy:
8:00 wyjazd z Kochanowa
8:20 z Jawiszowa
8:35 z Czadrowa
8:50 z Lipienicy
Odjazdy:
9:30 Czadrów
9:45 Jawiszów, Lipienica
10:10 - Gorzeszów, Kochanów
Do zobaczenia
Organizacja roku szkolnego 2020/2021
W zakładce Organizacja roku szkolnego 2020/2021 dostępne są dokumenty do pobrania i uzupełnienia.
Zebrania z wychowawcami klas.
Szanowni Państwo,
Dyrektor szkoły informuje, że w przyszłym tygodniu odbędą się zebrania z wychowawcami klas. Poniżej znajduje się harmonogram spotkań.
Prosimy o zabranie ze sobą długopisu oraz danych: nr PESEL dziecka, aktualny nr telefonu rodzica/ opiekuna.
Przypominamy, iż w szkole obowiązuje nakaz dezynfekcji dłoni, zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości- 1,5m. Do budynku nie mogą wejść osoby z widocznymi objawami chorobowymi oraz mające kontakt z osobami objętymi kwarantanną bądź izolacją.
Harmonogram zebrań:
Środa (26.08.)
g. 16:30- klasy: 6b (sala106), 5 (sala 207)
g. 17:00 – 4a (208), 8b (205), 6a (104), 2a (12), 2b (01)
Czwartek (27.08)
g. 16:30 – 4b (209), 8a (206), 3b (10), 7a (109), 0b
g. 17:00 – 0a, 0c, 3a (11)
Poniedziałek (31.08.)
g. 17:00 – 1a (15), 1b (10), 7b (110)
O miejscu spotkania z rodzicami dzieci z oddziałów przedszkolnych poinformują wychowawcy grup.
Do zobaczenia.
Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2020/2021
Informacje dotyczące egzaminów klas VIII
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie